ПОДАННЯ ДОКАЗІВ НЕЗРУЧНО ДЛЯ ПРОТИВНИКА.
    Суть. Подавати докази на свою користь так, щоб противник не мав часу для підготовки обгрунтованих заперечень.
    Застосування. Відповідно до ст. 34 ЦПК України, сторони зобов'язані подати свої докази або повідомити про них суд до початку судового засідання в справі. Питання про прийняття доказів після цього строку вирішується судом залежно від обставин справи.
Таким чином, закон дозволяє не надавати суду докази, а лише повідомляти про них до початку судового засідання. Винятком є лише письмові докази. Відповідно до ст. 137 ЦПК України, вони повинні бути додані до позовної заяви.
    Закон не передбачає, у якій формі та в який строк суд повинен бути повідомлено про наявні докази. У тактичному плані найбільш доцільно робити це незадовго до судового засідання, наприклад, за день. Протилежна сторона не матиме достатньо часу на підготовку обгрунтованих заперечень. Самі ж докази вона зможе дослідити лише в судовому засіданні.
    Сторона, яка повідомила суду про свої докази, має можливість подавати їх безпосередньо в судовому засіданні. Це ламає правову позицію противника, яку він завчасно підготував, змушує його вдаватися до термінового, і часто не продуманого, її корегування.
    Протидіяти такій тактиці можна лише відкладенням судового розгляду або завчасним витребовуванням доказів.
    Питання про прийняття доказів після початку судового засідання вирішується судом залежно від обставин справи. Сторона може не подавати і не повідомляти суд про доказ, який має важливе значення для справи, і надати його в судовому засіданні. На практиці, суди приймають такі докази, особливо якщо вони мають істотне значення для справи. Адже в іншому випадку сторона буде мати підставу для оскарження рішення у зв'язку з неповним дослідженням обставин, що мають значення для справи. Судді не люблять, коли їхні рішення скасовують.
 
Уникальное предложение