РОЗГЛЯД СПРАВИ В ПРИСУТНОСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
    Суть. Присутність засобів масової інформації свідчить про особливу увагу громадськості до процесу, підвищуючи цим рівень відповідальності судді за розгляд та вирішення справи.
    Застосування. Цей тактичний прийом є різновидом попереднього. Представники засобів масової інформації - теж глядачі. Але через свою професію, вони будуть висвітлювати те, що побачили та почули в засобах масової інформації.
    Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судоустрій», проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускаються з дозволу суду, в порядку, встановленому процесуальним законом. Використання ж іншої, нестаціонарної апаратури, суд заборонити не може.
    Залучення засобів масової інформації - надзвичайно складний за своїм виконанням прийом. Тому сам процес повинен бути цікавим для громадськості або мати важливе суспільно- політичне значення.
    У самому простому виконанні, достатньо залучити хоча б одного журналіста, але так, щоб суддя зрозумів, що це представник преси.
Залучення засобів масової інформації обопільний - він також має вплив на сторони та свідків. Вони емоційно збуджуються, знають, що їх виступи фіксуються і, можливо, будуть оприлюднені. Саме тому вони намагатимуться подати себе у найкращому світлі: уникатимуть пояснень та показань, які компрометують їх в очах оточуючих. Допитуюча сторона цим може скористатися.