ТАКТИКА РОБОТИ ЗІ СВІДКАМИ
    Відповідно до ст. 41 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що відносяться до справи. Свідок зобов'язаний з'явитись до суду і дати правдиві показання про відомі йому обставини.
    Відповідно до ст. 43 ЦПК, особа, що просить про виклик свідка, повинна звернутися до суду із заявою, в якій має зазначити його прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання та обставини, що він може ствердити. Таким чином, не знаючи цієї інформації, зацікавлена особа не може реалізувати право на виклик свідка. Якщо свідок - перехожий або інша випадкова особа, її потрібно ідентифікувати.
    Розшук свідка цивільним процесуальним законодавством непередбачено. Якщо свідка не вдалося ідентифікувати, його можна просити через засоби масової інформації зголоситися. Якщо запропонувати високу винагороду, таке прохання обов'язково знайде адресата. Можливість залучення в процес свідка не залежить від сплати обіцяної йому винагороди. Свідок зобов'язаний з'явитися до суду. Але невиконання обіцянок може вплинути на відношення свідка до зацікавленої особи.
    Тактичні прийоми роботи зі свідком можна поділити на дві групи:
1) організаційні - прийоми, що дозволяють створити оптимальні умови для допиту свідка;
2) методичні - прийоми, що передбачають методику проведення допиту свідка.
До організаційних тактичних прийомів допиту свідка належать:
ДОПИТ СВІДКІВ ПОЗА СУДОВИМ ЗАСІДАННЯМ ЗМІНА ЧЕРГОВОСТІ ДОПИТУ СВІДКІВ ОБИРАННЯ ЧЕРГОВОСТІ ДОПИТУ ДЕКІЛЬКОХ СВІДКІВ ОЧНА СТАВКА, ПОВТОРНИЙ ДОПИТ СВІДКА
 
Уникальное предложение